Ołtarz Wniebowzięcia NMP
Wieniec dożynkowy 2014

22 Niedziela zwykła / C

28 sierpnia 2016

1.    Siostra zakonna OGŁOSZA:
„Zapraszam Rodziców dzieci zapisanych do Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek w Gaci na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2016 r. (tj. wtorek) o godz. 1700 w budynku placówki”.

2.  Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 03. IX. 2016 r. dyżur podejmą: Wyczarska Barbara, Wyczarska Katarzyna, Kłos Apolonia, Kremer Maria, Kremer Zofia.

3.  Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej – wpłynęły ofiary: Szlęk Stanisław i Danuta Gać Nr 318 = 300,00zł; Skawinowie Gać Nr 133”A” = 200,00zł; Gać Nr 401 = 200,00zł; Gać Nr 160”A” = 200,00zł; Superson Maria Gać Nr 315”A” = 200,00zł; Gać Nr 262 = 200,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

4.  Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się następujący narzeczeni:
            Kruk Marcin Józef – s. Tadeusza i Władysławy z d. Szpiłyk, stanu wolnego, zamieszkały Białoboki (parafia Ostrów)   i   Superson Natalia Maria – c. Wiesława i Agaty z d. Szylar, stanu  wolnego, zamieszkała – Gać. Zapowiedź 2.
            Walat Krzysztof Jacek s. Stanisława i Teresy z d.  Mierzwa, stanu wolnego, zamieszkały Zalesie (parafia Medynia Głogowska) i  Orzechowska Agnieszka c. Kazimierza i Zofii z d. Korzystka, stanu wolnego, zamieszkała – Gać.
Zapowiedź 1.
         Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – pomiędzy tymi narzeczonymi – zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

5.  W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli na Eucharystię o godz. 800 podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

6.  W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek zapraszam na modlitwę – tzw. Godzinę Świętą  1700 - 1800 , którą ofiarujmy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.
W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych i seniorów z posługą sakramentalną, a po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną od godz. 1500 - 1800. Adorację rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia a zakończymy nabożeństwem ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą o Bożym Sercu.
W pierwszą sobotę po wieczornej Eucharystii – różaniec fatimski.