Ołtarz Wniebowzięcia NMP
Wieniec dożynkowy 2014

3 Niedziela Wielkanocy - A / 2017

30 kwietnia 2017

1. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 1800, po której będziemy celebrowali tak ukochane majowe nabożeństwo.

2. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny.

3. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie świąteczny 800, 1030 i1800.

4. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. Pierwszy czwartek – przyjdźmy do świątyni na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu (1700 – 1800), ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii. Pierwszy piątek – przed południem odwiedzę z posługą sakramentalną chorych i seniorów a po południu godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. W pierwszą sobotę – po Mszy św. nabożeństwo majowe i różańcowe tzw. pierwszosobotnie. Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, niech pamięta o tzw.: „Kurs przedmałżeński” – czyli, cykl katechez.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Agnieszka Uchman c. Wacława i Danuty Brożbar, stanu wolnego, zamieszkała Gać i  Michał Stanisław Olech, s. +Andrzeja i Renaty Hołysz, stanu wolnego, zamieszkały Gać. Zapowiedź 1.
    Magdalena Maria Homa
    c. Józefa i Anny Szylar, stanu wolnego, zamieszkała  Markowa i Michał Rydz s. Zbigniewa i Marii Cwynar, stanu wolnego, zamieszkały Gać. Zapowiedź 1.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę – tj. 05. V. 2017 r. o godz.: 800dyżur podejmą: Czechowicz Agata, Jkielaszek Helena, Benben Irena, Bącal Jolanta, Cwynar Marcin.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęła ofiara: Szlęk Zofia Gać Nr 262 = 200,00 zł; R1 = 540,00 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze. Ofiara bezimienna na odnowienie Figury Matki Bożej na placu kościelnym przy bramie  = 2.500,00 zł.