Ołtarz Wniebowzięcia NMP
Wieniec dożynkowy 2014

19 Niedziela Zwykła - A / 2017

13 sierpnia 2017

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zapraszam do udziału w obchodzie tej naszej Odpustowej Uroczystości, którą rozpoczniemy już w poniedziałek modlitewnym czuwaniem wigilijnym:
    1930 — 2030 –  Sakrament Pojednania;
    2030 – Nabożeństwo różańcowe z procesją i świecami;
    2100 – Apel Maryjny oraz Msza święta;

3. Natomiast 15 sierpnia – Uroczystość odpustowa

700 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
730 – Msza święta z kazaniem;
1100 – Suma Odpustowa z kazaniem; Zgodnie tradycją po Mszy Świętej pobłogosławimy: wieńce dożynkowe, bukiety kwiatów i ziół a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna podczas której śpiewamy:– Ciebie Boga wysławiamy; Po błogosławieństwie – Boże coś Polskę;

1. Oczywiście do udziału w Odpustowej Sumie zapraszam wszystkich parafian i gości a spośród nich szczególnie:
    – ministrantów i lektorów;
    – dzieci w białych strojach:
                            –  jedne aby wspierały śpiew,
                            – inne do niesienia poduszek (niech przyjdą na 1030);
    – młodzież gimnazjalną do feretronów i obrazów.

2. "Bóg zapłać" – najpierw, za wiktuały na stół odpustowy dla rodzin: p.Tomaszek Anny i Tadeusza, oraz p.Szlęk Danuty i Stanisława, oraz za chleb na stół dla p.Niemczak Urszuli i Franciszka (Markowa); dalej "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Jutro tj. w poniedziałek o godz.: 800 dyżur podejmą: Sochacki Michał, Zając Helena, Cyran Anna, Superson Anna, Wierzbińska Barbara, Hawro Zofia, Michalik Grażyna. Natomiast w sobotę tj. 19. VIII. godz.: 800 dyżur podejmą: Dzień Anna, Kochmańska Danuta, Lecka Zofia, Stańko Bogusława, Łyszczarz Justyna.

3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Rafał Feliks Rogala s. Stanisława i Władysławy Szczepankiewicz, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Justyna Weronika Szlęk c. Adama i Małgorzaty Dudzic, stanu wolnego, zamieszkała Białoboki - parafia Ostrów. Zap 2.

4. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: R 6 = 870,00zł; Sochaccy Gać Nr 503A = 200,00zł; Gać Nr 401 = 200,00zł; Teresa i Edward Kmiotek Gać Nr 375 = 200,00zł; Gać Nr 267 = 200,00zł; Gać Nr 329 = 200,00zł; Gać Nr 334 = 200,00zł;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.