Ołtarz Wniebowzięcia NMP
Wieniec dożynkowy 2014

Zesłanie Ducha Świętego B / 2018

20 maja 2018

1. Zachęcamy, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości Zesłania Ducha Świętego rozszerzyć na jutro. Bowiem jutro czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze Św. O godz.: 730; 1300 – pogrzebowa; 1800 z nabożeństwem.

2. Codziennie Biały Tygodzień a w nim także próby dla dzieci rocznicowych o godz.: 1715.

3. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tegoż dnia o godz.: 1400 kapłani mają spotkanie modlitewno – formacyje w Markowej.

4. Do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary całoroczne: Gać nr 290 = 120,00 zł; Bar Jan Gać nr 195 = 120,00 zł. "Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze".

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

* Rafał Tomasz Sas s. Bogusława i Wandy z d. Hawer, stanu wolnego, zamieszkały – parafia Gać i Aneta Janina Bazylak c. Józefa i Barbary Pietryka, stanu wolnego, zamieszkała – parafia Manasterz. Zapowiedź 1. Ktokolwiek wie o przeszkodach –  do zawarcia sakramentalnego związku małżeństwa – zachodzących pomiędzy wyczytanymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, za przygotowanie świątyni i otoczenia do dzisiejszej Uroczystości. Wspomnę, że rodzice Dzieci I Komunijnych ufundowali 3 zielone + 5 białych ornatów + bielizna kielichowa na łączną kwotę 2.861,00 zł; a z ofiar od rodziców młodzieży bierzmowanej zostały zakupione do zachrystii różności np.: naczyńko na olej krzyżma, tacka na obrączki ślubne, wieszaki na ornaty itp. na łączną kwotę 1.411,00 zł; Wszystkim ofiarodawcom "serdeczne Bóg zapłać". W tym tygodniu w sobotę tj. 26 maja o godz.: 800 dyżur podejmą: rodzice dzieci rocznicowych.