Start

2 Wielkiego Posu C / 2019

X.Proboszcz, Utworzono: .

17 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

2. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

3. Zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.: 1630 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz.: 1500. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

4. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła. Jest to dzień imienin Ks. abpa Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI, a także wielu Parafian. Wszystkich Solenizantów, także naszego pana Kościelnego, polecajmy Bogu w naszych modlitwach. Jednocześnie jest to święto Patronalne Przedszkola Sióstr Służebniczek. Msza Św. o godz.: 1700 z udziałem Rodziców i Dzieci z Przedszkola. Na koniec Mszy odmówimy Akt zawierzenia Rodzin Św. Józefowi. Aby uczcić św. Józefa – potężnego stróża rodzin, zapraszamy do udziału w Eucharystii w intencji mężczyzn, Ojców i Rodzin.

5. Zachęcam: Dzieci i Młodzież, aby ze stolika znajdującego się w przedsionku wzięły do domów skarbonki wielkopostne – jest to akcja Caritas dla chorych dzieci oraz osób starszych. Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar to DAR Juniora dla Seniora. Są świece -„paschaliki” (7 zł) i cukrowe baranki wielkanocne (5 zł). To też jest akcja Caritas na rzecz potrzebujących.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu o podjęcie kolejki proszę: Wencel Mieczysława, Stoncel Jadwiga, Sas Wanda, Kędzior Antoni, Rabuszko Anna.

7. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Gać 149 = 200,00 zł; Sucheckie Gać 48 = 200,0ozł; Gać 44 = 120,00zł całoroczna + 10zł śmieciowe; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Karolina Anna Ząbroń c. Zygmunta i Krystyny, stanu wolnego, zamieszkała Gać i Adam Piotr Kawalec s. Mariana i Mieczysławy, stanu wolnego, zamieszkały Tarnawka. Zapowiedź 1.
Magdalena Kluz c. Jacka i Elżbiety, stanu wolnego, zamieszkała Białoboki – parafia Ostrów i Krzysztof Paweł Tonia s. Zenona i Bożeny, stanu wolnego, zamieszkały Gać. Zapowiedź 1.