14 Niedziela zwykła / C

3 lipca 2016

1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.
  2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 09. VII. 2016 r. dyżur podejmują: Maria Rydz, Beata Fołta, Anna Brożbar, Katarzyna Krzeszowiec, Marta Skupień.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej – wpłynęły ofiary: Helena i Aleksander Dzień Markowa = 200,00zł; Genowefa i Edward Wyczarscy Gać Nr 336 = 200,00zł; Gać Nr127 = 200,00zł; Gać Nr 437 = 200,00zł; Sochacka Gać Nr 377 = 120,00zł; Gać Nr 519 = 120,00zł; Z nadpłat przy sprzątaniu (na kwiaty i środki czystości) = 1500,00zł;
    Składam: „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  4. 4 lipca 2013r. wyruszyła na szlak ku Jasnej Górze XXXIII      Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka.
         Pielgrzymkę można jeszcze rozpocząć w jednym z lokalnych ośrodków      pielgrzymkowych np.: Przeworsku, lub Łańcucie – 6 lipca.
         Więcej informacji na stronie: www.przemyska.pl/
  5. Za tydzień po Mszy Świętej popołudniowej na spotkanie zapraszają      „Czciciele Serc Pana Jezusa i Matki Bożej”.