21 Niedziela zwykła / C

21 sierpnia 2016

1.   Zachęcam do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.   We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie.

3.   Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 27. VIII. 2016 r. dyżur podejmują: Cyran Elżbieta, Raźny Włodzimierz, Brożbar Wojciech, Kozubek Małgorzata, Kędzior Bernadetta     .

4.   Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej – wpłynęły ofiary: Gać Nr 609 = 500,00zł; Gać 121 = 200,00zł; Gać Nr 503 Sochaccy = 200,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5.   Zapowiedź: Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się następujący narzeczeni:
Kruk Marcin Józef – s. Tadeusza i Władysławy z d. Szpiłyk, stanu wolnego, zamieszkały Białoboki (parafia Ostrów)   i   Superson Natalia Maria – c. Wiesława i Agaty z d. Szylar, stanu  wolnego, zamieszkała – Gać.
         Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – pomiędzy tymi narzeczonymi –zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.