23 Niedziela zwykła / C

4 września 2016

1. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. W tym tygodniu – zapraszam na spotkania formacyjne: poniedziałek – 1 klasa gimnazjalna; wtorek – 2 klasa gimnazjalna; środa – 3 klasa gimnazjalna. Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci i lektorzy) – w piątek. Natomiast w sobotę – dokończenie  tzw. Kursu przedmałżeńskiego. Zachęcam również do wstąpienia w szeregi: scholii, ministrantów.

2. We wrześniu tego roku przypada 150 rocznica święceń kapłańskich  bł. Ks. Bronisława Markiewicza patrona gackiego gimnazjum. Z tej wyjątkowej okazji zapraszam na odpust do Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach w dniu 8 września, w Święto Narodzenia NMP, gdzie od kilku lat  młodzież i dzieci wraz z nauczycielami, rodzicami powierzają siebie i swój trud w Nowym Roku Szkolnym. Jest to Zjazd Rodziny Szkół im. bł. Ks. B. Markiewicza. W tym dniu wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Gaci wyjeżdżają na tę uroczystość. Zapraszam również rodziców do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

3. Ogłoszenie w imieniu Pani Wójt: „Gmina Gać zaprasza zainteresowanych mieszkańców do składania Deklaracji udziału w projekcie na montaż paneli fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych”. Deklaracja jest dostępna do pobrania na stronie internetowej www.gac.pl lub w Urzędzie Gminy Gać.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 03. IX. 2016 r. dyżur podejmą: Miara Ryszarda, Babiarz Stanisław, Nawracała Małgorzata, Solarz Józef, Solarz Anna.

5. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej

wpłynęły ofiary: bezimienna = 1000,00 zł; Ziemniak Stanisław i Janina Gać Nr 314 = 500,00 zł; Stefania i Władysław Ziemniak = 200,00 zł; Gać Nr 519 = 200,00 zł; bezimienna = 200,00 zł; Gać Nr 163 = 200,00 zł; R4 = 1300,00 zł; R2 = 690,00 zł; Duliban Józef 200,00 zł; Kordas Zofia Gać Nr 214 = 100,00 zł; R 1 = 660,00 zł. „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się następujący narzeczeni:             Kruk Marcin Józef – s. Tadeusza i Władysławy z d. Szpiłyk, stanu wolnego, zamieszkały Białoboki (parafia Ostrów)   i   Superson Natalia Maria – c. Wiesława i Agaty z d. Szylar, stanu  wolnego, zamieszkała – Gać. Zapowiedź 3.                        Walat Krzysztof Jacek s. Stanisława i Teresy z d.  Mierzwa, stanu wolnego, zamieszkały Zalesie (parafia Medynia Głogowska) i  Orzechowska Agnieszka c. Kazimierza i Zofii z d. Korzystka, stanu wolnego, zamieszkała – Gać. Zapowiedź 2.               Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – pomiędzy tymi narzeczonymi – zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.