24 Niedziela zwykła / C

11 września 2016

1.    Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed i Mszą Świętą kapłani służą posługą w konfesjonale.

2.    Figura św. Michała Archanioła z groty objawień na górze Gargano we Włoszech w ramach peregrynacji po Polsce zatrzyma się w Gaci. Będziemy więc mogli za wstawiennictwem św. Michała upraszać u Boga potrzebne łaski, szczególnie wytrwałości w dobrym oraz zachowania od wpływów szatańskich. Figura zostanie wprowadzona do naszego kościoła jutro tj. 12 IX 2016 roku. O godz.: 1730 rozpoczniemy nabożeństwo oczekiwania. Tuż przed godz. 1800 przyjeżdża samochód kaplica, powitania w kościele (proszę aby do tych powitań podeszły również dzieci z ochronki - ładnie ubrane) i o godz. 1800 Msza Św.
Wszystkie nabożeństwa i konferencje według programu dostępnego na stronie parafii, czy też na kartkach znajdujących się na stoliku w przedsionku kościoła prowadzone przez księży michalitów.

3.    Ofiary składane na tacę w czasie nawiedzenia są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie prowadzone przez Zgromadzenie Księży Michalitów (domy dziecka, ośrodki dla trudnej młodzieży, szkoły, oratoria, praca misyjna i wydawnicza).

4.    Przyszła niedziela, trzecia niedziela września, w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu.

5.    W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus.

6.    Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.  Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

7.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 17. IX. 2016 r. dyżur podejmą: Wikiera Sławomir. Jakielaszek Kunegunda, Dzień Genowefa, Pajęcka Zofia, Miara Grzegorz..

8.    Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej

wpłynęły ofiary: Gać Nr 334 = 200,00zł; Gać Nr 329 = 200,00zł; Bytnar Gać Nr 193 = 200,00zł; Gać Nr 227 A = 500,00zł; Gać Nr 22 A = 200,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

9.    Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się następujący narzeczeni:              Walat Krzysztof Jacek s. Stanisława i Teresy z d. Mierzwa, stanu wolnego, zamieszkały Zalesie (parafia Medynia Głogowska) i  Orzechowska Agnieszka c. Kazimierza i Zofii z d. Korzystka, stanu wolnego, zamieszkała – Gać. Zapowiedź 3.
            Piotr Bondyra s. Zenona i Krystyny z d. Szpytman, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Karolina Paulina Czaja c. Krzysztofa i Iwony z d. Moszywałek, stanu wolnego, zamieszkała Pantalowice. Zapowiedź 1.
         Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – pomiędzy tymi narzeczonymi – zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.