25 Niedziela zwykła / C

18 września 2016

1.    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

2.    W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i włoskiej Caritas o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do przeżywania niedzieli, 18 września 2016 r. jako dnia solidarności z ofiarami kataklizmu oraz do zbiórki do puszek dla poszkodowanych.

Zapewne pamiętamy: 24 sierpnia 2016 roku trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni w skali Richtera niemal zrównało z ziemią miasto Pescara del Tronto, zniszczyło dużą część miast Amatrice i Accumoli oraz wielu okolicznych miejscowości. W ciągu 3 godzin po wstrząsie głównym doszło do ponad 40 wstrząsów wtórnych, w tym wielu powyżej 5 stopni w skali Richtera. Zginęło ponad 300 osób, ponad 3000 zostało zostało rannych i bez dachu nad głową.             Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi. Wsparcie ofiarom kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę, 18 września br. oraz ofiary składane do puszek w kościołach.             Zebrane ofiary z kościołów naszej Archidiecezji zostaną przez pośrednictwo Kurii Metropolitalnej przekazane do odpowiednich instytucji.

3.    Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na placu SKR (obok wagi). Zostanie on zabrany w dniu 22-IX.2016 r. o godz. 900. Inne informacje na plakacie i ulotkach w przedsionku naszego kościoła.

4.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 17. IX. 2016 r. dyżur podejmą: Jakielaszek Kunegunda, Wąsacz Zofia, Fołta Czesław, Hęclik Halina, Szlęk Janina.

5.    Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęły ofiary: Gać Nr 106 A  = 200,00zł; Markowa Nr 1820 = 100,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6.    Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się następujący narzeczeni: Piotr Bondyra s. Zenona i Krystyny, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Karolina Paulina Czaja c. Krzysztofa i Iwony, stanu wolnego, zamieszkała Pantalowice. Zapowiedź 2.          Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – pomiędzy tymi narzeczonymi – zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.