28 Niedziela zwykła / C

9 października 2016

1. Dzisiaj, już po raz 16.,      obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić      się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Zechciejmy      dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II,      materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i      małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele parafii czekają przy drzwiach      kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  2. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy. Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 1630.
  3. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji módlmy się podczas nabożeństwa różańcowego ina wieczornej Eucharystii.
  4. Bóg      zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 15. X. 2016 r. dyżur podejmą: Miara Marta, Świątek Marzena, Miara Maria, Świątek Elżbieta, Babicka Barbara, Owsiak Dorota.
  5. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej, wpłynęły ofiary: Gać Nr      224 = 100,00zł, Gać Nr 349 D = 200,00zł, Gać Nr 301 = 200,00zł; Kochmańscy      Nr 289 A      = 200,00zł,  Dziedzic Zofia i      Kazimierz Gać Nr 277 = 200,00zł, Gać Nr 68 = 200,00zł;
         „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6.