31 Niedziela zwykła / C

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
30 października 2016

1. Bóg      zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 05. XI. 2016 r. o godz.: 900 dyżur podejmą: Szpiłyk  Anna, Bartman Krystyna, Czechowicz Maria, Ryznar Agata, Pacuła Ludmiła.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej, wpłynęły ofiary: R 1 = 990,00zł; całoroczna Kud Nr 555 = 120,00zł; Szpiłyk Helana Gać Nr 116A = 200,00zł; Gać Nr 545 = 200,00zł; Gać Nr 507 Drozd = 300,00zł; bezimienna = 100,00zł; Rydz Zbigniew i Maria Gać Nr 186 = 200,00zł; Maria i Józef Szlękowie Gać Nr 219A = 200,00zł; Gać Nr 465 = 100,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. Dziś po Mszy popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele serc Pana Jezusa i Matki Bożej. Dziś i jutro jeszcze zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Proszę, aby dzieci w poniedziałek przyniosły z sobą plansze październikowe.
  4. Od czwartku, o tej samej godzinie, będziemy spotykać się na wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Towarzyszyć jej będzie rozważanie tajemnic różańcowych.
  5. We wtorek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. W Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw u nas – jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: Po Mszy Świętej, sprawowanej o godz. 1300, zaśpiewamy w kościele najpierw Koronkę Uwielbienia Boga a następnie wraz ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych wyruszymy w procesji na cmentarz.  Tam będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin. Nabożeństwo żałobne  zakończymy błogosławieństwem na cmentarzu. Tego dnia zapraszam harcerzy do przeprowadzenia kwestowania przy bramie cmentarnej, na rzecz FUNDACJI POMOCY MŁODZIEŻY IM. JANA PAWŁA II "WZRASTANIE". Działająca na Podkarpaciu Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „WZRASTANIE” zapewnia opiekę niemal 2 tysiącom osób:
    dzieciom, młodzieży, niepełnosprawnym, przewlekle chorym i bezdomnym.
    Prowadzi 12 placówek,
    m.in. ośrodki kolonijne, domy dla dzieci, świetlice dla trudnej młodzieży, warsztaty dla niepełnosprawnych, schronisko dla bezdomnych i zakład pielęgnacyjno–opiekuńczy.
  6. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie      Wszystkich Wiernych Zmarłych.      Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności.      Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez      proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z      Panem. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować      trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami.
         W naszym kościele, Msza Święta o      godz.: 730; i o 1700 – a po niej nabożeństwo wypominkowe      i modlitwa za zmarłych.
  7. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.
  8. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.
  9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
                W czwartek zapraszam na modlitwę – tzw. Godzinę Świętą  1600 - 1700 , którą ofiarujmy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.
                W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych i seniorów z posługą sakramentalną, a po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną od godz. 1500 - 1700. Adorację rozpoczniemy śpiewem na wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia a zakończymy aktem oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Mszą Świętą o Bożym Sercu.
                W pierwszą sobotę po wieczornej Eucharystii – nabożeństwo wspominkowe połączymy z nabożeństwem pierwszosobotnim.