1 Adwentowa 2016

27 listopada 2016

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za      ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 03. XII. 2016 r.      o godz.: 900 dyżur podejmą: Natońska Barbara, Machniak      Władysława, Machniak Beata, Kochmańska Barbara, Cieśla Wanda.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i      odnowienie polichromii w Nawie Głównej, wpłynęły ofiary: R 6 = 780,00 zł (to jest koniec zbiórki na 2016); R      5 = 420,00 zł (to jest koniec      zbiórki na 2016);  R 9 = 720,00      zł; Gać Nr 204 – 400,00 zł; Stańko Bogumiła i Lesław = 200,00 zł; „Bóg      zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. Wraz z dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu,      który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Przepisy liturgiczne      pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o      Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału      w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 1700,      zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W blasku światła lampionów      roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście      Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień,      zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu      potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby      przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym      kościele.
  4. W tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i      pierwsza sobota miesiąca. W czwartek chwilę adoracji Najświętszego      Sakramentu (1600 – 1700) ofiarujmy w intencji nowych      powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek, przed południem –      odwiedziny u seniorów i chorych z posługą sakramentalną a o godz. 1500      wystawienie Najść. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz okazja      do spowiedzi. Zakończymy aktem oddania rodzaju ludzkiego a o 1700      Msza. W pierwszą sobotę w nabożeństwo pierwszosobotnie – po Mszy Świętej.