8 Niedziela Zwykła - A / 2017

26 lutego 2017

1.    Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2.  W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Msza św. o godz.: 1700. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek – przyjdźmy do świątyni na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu (1600 – 1700), ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii. Pierwszy piątek – przed południem odwiedzę z posługą sakramentalną chorych i seniorów a po południu godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. Około godz.:1630 zakończenie adoracji i wtedy rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po nim Msza św. W pierwszą sobotę – po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.

4.   Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Kuźniar Patrycja Kinga, c. Wiesława i Bożeny Bącal, stanu wolnego, zamieszkała – Gać     i        Kluz Piotr, s. Kazimierza i Teresy Flejszar, stanu wolnego, zamieszkały – Markowa. Zapowiedź 1.

5.  „Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 04. III. 2017 r. o godz.: 900 dyżur podejmą: Sochacka Anna, Szal Tadeusz, Jakielaszek Katarzyna, Kwolczak Krystyna,Bondyra Renata, Jakielaszek Małgorzata.

6.   Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii  – wpłynęła ofiara: Marian Młynarczyk Gać Nr 342 = 100,00 zł; Janina i Bogdan Worsztynowicz Gać Nr 342 = 200,00zł;  A. A. Pelcowie Gać Nr 251 A = 200,00zł; Curzytek Stanisław Gać Nr 271 = 120,00zł (za 2017); R4 = 1960,00zł; R1 = 1150,00zł;
 „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.