Najświętszej Trójcy - A / 2017

11 czerwca 2017

1. Codziennie - po Mszy Świętej popołudniowej, zapraszam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych.

2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w eucharystycznej procesji z kościoła na drogi naszych wioski. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Ołtarze na procesję przygotują rodziny:  I – za mostem przy kapliczce ze św. Janem Nepomucenem; II – obok Szlęków; III – obok Dzieniów (tuż przy małej kładce); IV – obok Bondyrów.

3. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 730 i 930 –  po niej procesja drogami naszej parafii.

4. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy – przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu dyżur podejmą: Cwynar Zofia, Cyma Jadwiga, Dzień Danuta, Szlęk Andrzej, Szlęk Józef.

6. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęła ofiara: Stanisława Zięba Gać Nr 10 = 200,00zł; Kordas Zofia = 200,00zł; Gać Nr 64 = 100,00zł; Zofia Szpiłyk Gać Nr 477  = 250,00zł; Oraz na odnowienie Figury Matki Bożej od róży Mari Dzień = 420,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.