17 Niedziela Zwykła - A / 2017

30 lipca 2017

1. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo w łączności ze św. Michałem Archaniołem i z wszystkimi Chórami Aniołów, modlimy się w intencjach całego Kościoła i swoich osobistych w koronce do Dziewięciu Chórów Anielskich.

2. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 - 1800, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek: do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów a o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia – będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele. W pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich a uczynimy to podczas nabożeństwa pierwszosobotniego dfr4do Niepokalanego Serca NMP.

4. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. I dzisiaj, każdego z nas, Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Pan Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu dyżur podejmą: Bernarda Janicka, Kazimierz Wiglusz, Andrzej bieniasz, Dorota Szpunar, Genowefa Szpunar.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Karolina Weronika Jędrejko c. Mirosława, stanu wolnego, zamieszkała Gać i Kamil Grzegorz Krupowies s. Grzegorza, stanu wolnego, zamieszkały Starachowice parafia pw. Wszystkich Świętych. Zap 3.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: R9 = 1450,00zł; Ks. Stanisław Biegaj = 300,00zł; p.Bernarda Tkacz = 200,00zł; Gać nr 199 = 200,00zł + 120 roczna; Janina i Władysław Kaszuba = 200,00zł; Grażyna i Antoni Mazurek = 300,00zł; Gać Nr 20A = 220,00zł; Gać Nr 210 = 200,00zł; Gać Nr 495A = 200,00zł; Na odnowienie figury Matki Bożej z róży = 20.zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.