25 Niedziela Zwykła - A / 2017

24 września 2017

1. W nawiązaniu do Listu pasterskiego Metropolity Przemyskiego ponawiam zaproszenie do udziału w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach kraju. Są już pierwsi chętni. Proszę szybko się zgłaszać, bo trzeba zadecydować ilu osobowy pojedzie autokar do kościoła stacyjnego Leszno k. Medyki.

2. Dziś po Mszy popołudniowej na spotkanie zapraszają cziciele Serc PJ i MB.

3. W piątek proszę na obowiązkową zbiórkę ministrantów i kandydatów.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Po nabożeństwie różańcowym spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 30. IX. godz.: 800 dyżur podejmą: Ziemniak Magdalena, Sochacka Helena, Dzień Bogusława, Kud Krystyna, Słowik Dorota.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Małgorzata i Adam Jeżowscy = 200,00zł;  Zofia i Kazimierz Dziedzic Gać Nr 277 = 200,00zł;  Gać Nr 307 = 200,00zł;; Gać Nr 545 = 200,00zł; Gać Nr 505 całoroczna = 120,00zł; Kudowie Gać 555 całoroczna = 120,00 ;„Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

8. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie  trwała do 6 października do godz.: 930 .

9. Zarząd Koła Towarzystwa Pomocy im. św Brata Alberta w Łańcucie składa na ręce Ks. Proboszcza (adresowaną do Parafian) serdeczną prośbę o pomoc. Jesteśmy placówką charytatywną, prowadząca kuchnię i łaźnię. Codziennie z naszej placówki korzystają osóby bezdomne, ubogie, bezrobotne. Utrzymujemy się dzięki wsparciu i pomocy ludzi o dobrych sercach a także dotacji z Urzędu Miasta w Łańcucie i Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Zatrudniamy tylko 2 osoby na etatach. Większość pracy wykonują wolontariusze. Zwracamy się z prośbą o płody rolne (ziemniaki i warzywa) ponieważ nas nie stać na zakup tak sporych ilości w roku dla przygotowanie posiłków. Zbiórka – podobnie jak w latach ubiegłych – będzie miała miejsce 27 września od godz.:900. Za wszelką pomoc udzieloną naszej kuchni dotychczas i w bieżącym roku składamy serdeczne podziękowania - „Bóg zapłać”.

1. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gać składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom, za okazaną życzliwość, przychylność a w szczególności hojność podczas przeprowadzonej zbiórki pieniężnej, która odbyła się 17 /09/2017 w naszej miejscowości.

Kwota zebrana w gotówce 39 670,00 zł zostanie przeznaczona na wymianę dachu w budynku przeznaczonym na kaplicę pogrzebową.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia zbiórki .

Z wyrazami szacunku: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gać