26 Niedziela Zwykła - A / 2017

1 października 2017

1. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abpa Stanisława Gądeckiego, dzisiejsza niedziela, 1 października 2017 r. jest w Polsce dniem modlitwy i wsparcia duchowego dla ofiar kataklizmu oraz okazją dla wsparcia finansowego poprzez zbiórkę do puszek. Ofiary zebrane do puszek w kościołach naszej Archidiecezji zostaną przez pośrednictwo Kurii Metropolitalnej przekazane do odpowiednich instytucji.

2. Dziś jest pierwsza niedziela października. Po Mszy Świętej popołudniowej poświęcenie różańców, nabożeństwo pażdzirnikowe, zmiana tajemnic różańcowych a potem jeszcze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii.

3. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej o godz.: 1700 oraz   w nabożeństwie październikowym.

4. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 07. X. godz.: 800 dyżur podejmą: Machniak Wiesław, Reizer Maria, Kaduk Maria, Lenar Bożena, Lenar Zofia. 6. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Bezimienna (ale znana) = 120,00+ 500,00; Gać Nr 19 = 200,00zł; Gać Nr 609 = 500,00zł;  ;„Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

7. W tym tygodniu spotkania w ramach tzw. katechezy parafialnej.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas nabożeństwa różańcowego prośmy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca: do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów. O godz 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej; Tuż przed Mszą Świętą pierwszopiątkowe nabożeństwo jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. Po Mszy Świętej nabożeństwo różańcowe.

9. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O godz.: 900 wyjazd autokaru na "Różaniec do granic". Natomiast po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem – serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

10. W najbliższą niedzielę obchodzimy XVII Dzień Papieski (8.X.2017) z tej okazji biskupi wystosowali list pasterski, który zostanie odczytany najbliższą niedzielę.