1 Niedziela Adwentowa - B / 2017

3 grudnia 2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Zachęcam do udziału we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 1700. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.

2. Już po raz dwudziesty trzeci rozpoczyna się akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Ponownie na polskich stołach wigilijnych zapłoną specjalne świece (5 zł), z których dochód przeznaczany jest na wsparcie najmłodszych.

3. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie NMP. Msze Święte o godz.: 730 i 1700. Na wieczorowej Mszy poświęcenie i rozdanie medalików dla Dzieici przygotowujących się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

4.Siostry Służebniczki – "Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przyjeli nas życzliwie z opłatkiem oraz za złożone ofiary. Bóg Zapłać. W modlitwach polecamy Bogu Was i Wasze rodziny. W Boże Narodzenie (Pasterka) zostanie odprawiona Msza Święta o Boże błogosławieństwo dla całej parafii. Gdyby ktoś potrzebował jeszcze opłatki, to można je nabyć w zakrystii lub u sióstr w ochronce".

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 09. Xll. Godz.: 900 dyżur podejmą: Drozd Eugeniusz, Zubek Agata, Stańko Katarzyna, Stańko Zofia, Dzień Anna.

6. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: R 4 = 1480,oozł; Dzieniowie Gać Nr 579 = 200,00zł + 120,00 (roczna); Gać Nr 147 = 200,00zł. "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Proszę o włączenie się w modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną Kościoła katolickiego na Wschodzie.

8. Decyzją Metropolity Przemyskiego: „Młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania, wcześniej obowiązkowo uczestniczy w  rekolekcjach”. Takie rekolekcje, dla naszej młodzieży, są przewidziane w dniach 22-23-24 stycznia 2018 r. Nieco więcej – na spotkaniach w ramach katechezy parafialnej:

9. Harcerki i Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej nieprzerwanie od 1996 roku przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowują paczki dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich. W tę Akcję chcą się też włączyć harcerze z Przeworskiej Drużyny Wędrowników (a jest tam też kilkoro naszych).

I Ty też możesz włączyć się w tę pomoc. Wystarczy, że w sklepie u  P. Puchały – do specjalnie oznakowanego kosza -  pozostawisz: • Produkty spożywcze o długim terminie przydatności;    • Chemię gospodarczą; • Artykuły higieniczne;    • Słodycze;   • Kartki z życzeniami świątecznymi.

Za okazane serce harcerze pozdrawiają „Czuwaj” - Bóg zapłać.