5 Niedziela zwykła B / 2018

4 lutego 2018

1. W minioną niedzielę w naszej świątyni odbył się Koncert Orkiestry Dętej OSP Gać i akcja charytatywna - zbiórka środków finansowych na rzecz ciężko chorych dzieci z Parafii Gać. Zebrano kwotę: 3.044 zł i 17 gr.

2. W dzisiejszą niedzielę tj. 4–tego lutego  po każdej Mszy świętej będzie kwesta na odnowienie pomnika. A kwestować będą: po mszy porannej przedstawiciele Orkiestry Dętej w Gaci, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gaci wraz z opiekunem oraz Biblioteki Publicznej Gminy Gać; po sumie władze samorządowe na czele z Wójtem Grażyną Pieniążek; po mszy popołudniowej kwestują przedstawiciele instytucji kultury oraz mieszkańcy wsi Gać.

3. "Bóg zapłać" za pomoc okazaną przy rozbiórce szopki i choinek:

p. Rabuszko i jego synowi Jakubowi, oraz Marysi Szlęk i Magdzie Kałamarz. Również "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki i za ofiarę na środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 10 lutego o godz.: 900 dyżur podejmą:  Miara Grzegorz, Dzień Zdzisław, Pajęcka Zofia, Wąsacz Emilia, Wikiera Sławomir.

4. W tym tygodniu tj.: 8 lutego Młodzież rozpoczyna Nowennę przed bierzmowaniem, które to mają przyjąć 17. II. 2018 r. w Nowosielcach. Obecność obowiązkowo = Msza Święta + Nowenna.

5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Msze Święte połączone będą z udzieleniem sakramentu chorych. Zasadniczo sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore, w podeszłym wieku i będące w stanie łaski uświęcającej. Jeśli nas dotyka - niezależnie od wieku - jakieś cierpienie, poprośmy o udzielenie tego sakraawmentu. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.