5 Niedziela Wielkiego Postu B / 2018

18 marca 2018

1. "Bóg zapłać" Ochotniczej Straży Pożarnej za sprawną akcję podczas gaszenia ognia w kominie budynku plebanii.

2. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

3. Zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu. Parafialna spowiedź będzie w sobotę: 24. III. w następujących godzinach: 1330 – 1500; 1530 – 1630.

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Marcin Jan Matuszek s. Wiesława i Renaty, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Kamila Małgorzata Zygmunt c. Marka i Haliny, stanu wolnego, zamieszkała Białoboki parafia Ostrów. Zapowiedź 2.

Ktokolwiek wie o przeszkodach, zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 24 marca o godz.: 830 dyżur podejmą: Sochacka Alicja, Polaków Zofia, Miara Stanisława, Zięba Elżbieta, Świątek Justyna.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w nawie bocznej wpłynęły ofiary:  Cyma Eugeniusz Gać nr 231 = 200,00 zł.  Rejon 3 = 1700,00zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.