Niedziela Palmowa B / 2018

25 marca 2018

1. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 1900 a następnie adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem.

2. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły: czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. O godz. 1500 Koronką rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego a następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  Natomiast Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 1900.

3. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby przez dłuższą chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 1000 i 1200 .

4. Aby święte Triduum Paschalne otrzymało jak najuroczystszą oprawę, zapraszam i zachęcam wszystkich wiernych parafian do czynnego i pełnego udziału w liturgii. Zapraszam: lektorów, ministrantów, młodzież i dzieci – podejmijmy wyznaczone adoracje,  pomóżmy w liturgii (czytania, komentarze), przygotujmy chorągwie i feretrony na procesję, zapraszam do podjęcia służby przez straż grobową.  Zachęcam wszystkich wiernych by adorowali Pana Jezusa w Grobie. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 1900 . Liturgię dopełni w niedzielny poranek o godz. 600 radosna procesja rezurekcyjna a potem Msza. W niedzielę Zmartwychwstania druga Msza Święta o godz.: 1030 .

5. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

6. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Marcin Jan Matuszek s. Wiesława i Renaty, stanu wolnego, zamieszkały Gać

i Kamila Małgorzata Zygmunt c. Marka i Haliny, stanu wolnego, zamieszkała Białoboki parafia Ostrów. Zapowiedź 3.

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

8. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w czwartek tj. 29 marca o godz.: 900 dyżur podejmą: Elżbieta Kud, Stanisława Zięba, Anna Szpiłyk, Maria Czechowicz, Marcin Bemben. Natomiast w sobotę tj. 31 marca o godz.: 1300 dyżur podejmą: Adam Balawender, Zofia Kudła, Elżbieta Żelazna, Grażyna Curzytek, Józefa Machniak.