Poniedziałek Wielkanocny B / 2018

2 kwietnia 2018

1. Od wczesnego poranka wielkanocnego pozdrawiamy się radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Dziękuję za złożone życzenia świąteczne a wiernym parafian za czynny i pełny udział w  liturgii Triduum. Jakie byłoby nasze świętowanie, gdyby nie zaangażowanie pracowników kościelnych, ministrantów, śpiewaków, troszczących się o wystrój świątyni. Dziękuję: lektorom, ministrantom, młodzieży i dzieciom –  za pomoc  w liturgii (czytania, komentarze) itp.

3. Dzisiaj i przez cały tydzień oktawy Wielkanocy Kościół świętuje największe i podstawowe prawdy naszej chrześcijańskiej wiary. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Dzisiaj modlimy się za katolickie uczelnie wyższe i wydziały teologiczne w Polsce, a datki zebrane na składce przeznaczone są na ich utrzymanie.

5. Dzisiaj przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.

6. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy wtorek – po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo w łączności ze św. Michałem Archaniołem – modlimy się w intencjach całego Kościoła i swoich osobistych śpiewając koronkę do Dziewięciu Chórów Anielskich; pierwszy czwartek –  o 1700 "Godzina Święta" czyli modlitwa o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego; pierwszy piątek -  do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów a o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia; pierwsza sobota – wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Po nabożeństwie młodzież z 3 klasy gimnazjalnej zapraszam do uczestnictwa w cyklu katechez tzw.: „Kursie przedmałżeńskim”.

Katecheza przed bierzmowaniem: 2 klasa gimnazjalna i 7 klasa podstawowa  we wtorek; 6 – klasa podstawowa swoje spotkanie ma w środę;

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w kościele w Gaciwpłynęła ofiara:  Ksiądz Józef Głąb  z Chicago USA = 700,00 zł. "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

8. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 07 kwietnia o godz.: 800 dyżur podejmą:  Adam Balawender, Beata Homa, Stanisław Ząbroń, Renata Olech, Mariola Machniak.