2 Niedziela Wielkanocy B / 2018

8 kwietnia 2018

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas w przyszłą niedzielę do puszki. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta jak w tygodniu o godz. 1800. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy Świętej będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

4. 11 kwietnia zapraszamy na nowennę przed jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Naszą modlitwę różańcową, przeżywać bedziemy wraz z świętą siostrą Faustyną Kowalską.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Szewczyk Janusz Paweł s. Bogusława i Danuty z d. Łuksik, stanu wolnego, zamieszkały Markowa i Dzień Patrycja Maria c. Edwarda i Anny z d. Dzień, stanu wolnego, zamieszkała Gać – zapowiedź 1.

Bartman Marcin s. Bronisława i Krystyny z d. Pacuła, stanu wolnego, zamieszkały Gać  i  Drabik Jolanta c. Marka i Elżbiety z d. Lenar, stanu wolnego, zamieszkała Cieszacin Mały parafia Cieszacin Wielki – zapowiedź 1. Kordas Damian s. Kazimierza i Grażyny z d. Rut, stanu wolnego, zamieszkały Gać  i  Ziobrowska Justyna c. Mariusza i Marty Wojciechowska, stanu wolnego, zamieszkała Dębów – zapowiedź 1. Ktokolwiek wie o przeszkodach –  do zawarcia sakramentalnego związku małżeństwa – zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 14 kwietnia o godz.: 800 dyżur podejmą:  Renata Olech, Zofia Dziedzic, Anna Głąb, Sabina Zardzewiały, Maria Bałacka.

7. Urząd Gminy w Gaci : „Zaprasza zainteresowanych Rodziców / Opiekunów dzieci do składania dokumentów zgłoszeniowych do Żłobka lub Klubu dziecięcego na rok 2018/2019. Szczegóły rekrutacji oraz dokumenty do pobrania na stronie internetowej www.zlobek.gac.pl”.