6 Niedziela Wielkanocy B / 2018

6 maja 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

Dziś spotknie dla Czcicieli Serc Pana Jezusa i Matki Boskiej. Odbędzie się ono po zmianie tajemnic różańcowych.

2. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika.

3. W piątek tj. 11 maja nabożeństwo majowe łączymy z modlitwą za naszą Ojczyznę..

4. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

* Grzegorz Wita s. Bogdana i Mirosławy z d. Kozera, stanu wolnego, zamieszkały – Rzeszów parafia Bożego Ciała i Agnieszka Inglot c. Andrzeja i Zofii z d. Brożbar, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 2. Ktokolwiek wie o przeszkodach –  do zawarcia sakramentalnego związku małżeństwa – zachodzących pomiędzy wyczytanymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 12 maja o godz.: 800 dyżur podejmą: Jędrejko Beata, Drozd Andrzej, Kadlof Krystyna, Bącal Teresa, Broda Alicja.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie kścioła wpłyneła ofiara R2 = 620,00 zł. "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.