4 Wielkiego Postu C / 2019

31 marca 2019

1. Dzisiejsza 4 Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. Czciciele Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszająna spotkanie dziś po Mszy Św. popołudniowej.

3. W czwartek: modlitwa w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne – podczas tzw. Godziny Świętej (1600 – 1700). W piątek: - ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Gdyby były jeszcze inni (dodatkowi) chorzy i seniorzy to proszę zgłosić; - o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem możliwość skorzystania z sakramentu pokuty; - nabożeństwo Drogi Krzyżowej połączone z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz.: 1630. W sobotę: nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Świętej. W niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.: 1500.

4. Bóg zapłać za sprzątanie starego cmentarza: Michniewska Teresa, Stańko Katarzyna, Stańko Zofia, Bar Marta.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu o podjęcie kolejki proszę: Szlęk Monika, Krzeszowiec Katarzyna, Skupień Marta, Jakielaszek Krystyna, Ulman Mariola.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Karolina Anna Ząbroń c. Zygmunta i Krystyny, stanu wolnego, zamieszkała Gać i Adam Piotr Kawalec s. Mariana i Mieczysławy, stanu wolnego, zamieszkały Tarnawka. Zapowiedź 3.
Magdalena Kluz c. Jacka i Elżbiety, stanu wolnego, zamieszkała Białoboki – parafia Ostrów i Krzysztof Paweł Tonia s. Zenona i Bożeny, stanu wolnego, zamieszkały Gać. Zapowiedź 3.

7. Żłobek w Ostrowie ogłasza nabór dzieci na rok 2019/2020. Informacje dotyczące rekrutacji oraz dokumenty znajdują się w placówce Żłobka w godzinach od 700 do 1700. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia 2019 r.