5 Wielkiego Postu C / 2019

7 kwietnia 2019

1.    Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2.    Dziś – około 1630 – zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.

3.    Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, rozpoczynamy 11. IV. 2019 r. rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie informacyjnej, oraz na stronie internetowej naszej parafii. Nauki wygłosi dla nas Ks. Jan StroguszMisjonarz ze Zgromadzenia Księży Saletynów pracujący obecnie na Ukrainie w parafii Busk.
Spowiedź wielkopostna w sobotę 13 kwietnia w godz.: 1400 – 1700 (przerwa w spowiedzi godz.: 1530 – 1600).

4.     Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 1730, oraz nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 1500.

5.    Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

5.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – najlepiej po godz.: 1030 – proszę o podjęcie kolejki: Drozd Eugeniusz, Zubek Agata, Dzień Anna, Trojnar Małgorzata, Cwykiel Bernadetta.

7.     Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii ołtarza wpłynęła ofiara: Gać 267 = 200 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.