5 Nd Wielkanocna C / 2019

1.Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Zapraszam do codzienej modlitwy podczas nabożeństwa majowego po Mszy Świętej.

3. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

4. Duszpasterstwo Róż Żywego Różańca zwraca się do wszystkich wspólnot parafialnych o założenie minimum jednej Róży im. św. Jana Pawła II, której szczególnym charyzmatem byłaby modlitwa za Kościół powszechny, diecezjalny, parafialny i rodzinny. Zwracam się więc z prośbą do siostry Małgorzaty a znając jej pragnienie o założeniu Podwórkowego Koła Różańcowego, jestem pełen ufności że i w naszej parafii będzie działać i modlić się dziecięca i młodzieżowa Róża.
Ponadto, zwracam się z prośbą do młodych rodziców o utworzenie Róży im. bł. Edmunda Bojanowskiego, której celem byłaby modlitwa za Wasze dzieci. Zapisy u siostry Małgorzaty do końca maja.

I jeszcze jedna prośba – kierowana do braci i sióstr z istniejących już Róż różańcowych – prośba o podjęcie w naszym kościele, codziennej modlitwy różańcowej w intencji: Kościoła Powszechnego, Ojca Świętego, naszej Parafii. Wystarczy przyjść do kościoła 20 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej. Siostry zakonne wyrażają, chęć pomocy a Was Wiernych prosimy o zaangażowanie.

5. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za sprzątanie i porządki generalne na zewnątrz i w środku kościoła, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Brożbar Wojciech, Raźny Małgorzata, Głąb Grzegorz, Kłos Sławomir, Wyczarska Katarzyna.

6. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii ołtarza wpłynęła ofiary: Gać Nr 329 = 200,00zł; Piątkowie – 200,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.