15 nd zw C / 2019

14 lipca 2019

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Ksiądz Arcybiskup Adam Szal i Kustosz Sanktuarium w Jodłówce informują, że w niedzielę 28 lipca 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się spotkanie rodzin księży diecezjalnych i zakonnych, rodzin sióstr zakonnych i kleryków.

W programie przewidziano:

1600 – Program słowno-muzyczny
1700Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala
1800Agapa w Parku Pielgrzyma

Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zachęcam a jednocześnie proszę o modlitwę w intencji już powołanych a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne i misyjne.

3. Przełożona Prowincjonalna Sióstr Służebniczek zawiadamia, że „podczas tegorocznych zmian personalnych dyspozycją zostały objęte siostry: S. Angelika Kasperczyk pełniąca posługę przełożonej Wspólnoty Sióstr i organistki w Gaci, oraz S. Anna Szczepek katechetka.

Od 18 lipca br. posługę odpowiedzialnej za Wspólnotę Sióstr, katechetki i organistki pełnić będzie S. Janina Hac.

Dziękuję Księdzu Proboszczowi za modlitwy i dobrą współpracę z siostrami. Zapewniam również o pamięci modlitewnej przed Panem”.
I ja również składam siostrom „serdeczne dzięki – Bóg zapłać” za całokształt pracy, życząc wielu Łask na nowych odcinkach pracy w służbie Bogu i człowiekowi.

4. Bóg zapłać za wykoszenie trawy na cmentarzu obok kościoła, za sprzątanie wokół kościoła i w kościele, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę ma godz.: 800 – proszę o podjęcie kolejki: Alicja Sochacka, Zofia Polaków, Stanisława Miara, Elżbieta Zięba, Justyna Świątek, Elżbieta Kud.

5. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęła ofiara: Kudowie Gać 14 B = 200 zł; Gać nr 263 = 200 zł. „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.