19 Nd zw C / 2019

11 sierpnia 2019

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest stan łaski uświęcającej oraz zaangażowania w życie Kościoła.

2. Szanowny Księże Proboszczu !
Drodzy Parafianie Parafii Gać!
Wspólnotą wiernych skupiona wokół kościoła filialnego pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nowych Sadach, parafii rzymskokatolickiej pw. Trójcy Przenajświętszej w Sierakoścach-Nowych Sadach, pragnie bardzo serdecznie podziękować za Wasze wielkie serce okazane podczas zbiórki na remont naszego kościoła w Nowych Sadach.
Informujemy, że zebraliśmy 5300 zł.
Wyrażając naszą wdzięczność zapewniamy o pamięci i modlitwie w Waszej intencji.
Bóg zapałać i Szczęść Boże wszystkim.

3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej parafii jest to UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA, której obchód rozpoczynamy
14 sierpnia – modlitewnym czuwaniem wigilijnym:
1930 — 2030 – Sakrament Pojednania;
2030 – Nabożeństwo różańcowe z procesją i świecami;
2100 – Apel Maryjny i Msza święta z Wigilii Wniebowzięcia NMP;

15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

700 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
730 – Msza święta z kazaniem;
1100 – Uroczysta Suma Odpustowa z kazaniem;
(procesja Eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem: Twoja cześć chwała, Ciebie Boga wysławiamy; po powrocie do ołtarza błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem; na zakończenie: Boże coś Polskę;)

Na Odpustową liturgię zapraszam parafian i gości a szczególnie:
– ministrantów;
– dzieci w białych strojach do niesienia poduszek; – niech przyjdą na 1030;
– do feretronów i obrazów tę młodzież, która niosła je w procesji Bożego Ciała;
Zgodnie tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy: dożynkowe wieńce, kwiaty i zioła, gdyż ludowy zwyczaj mówi, że Apostołowie po otwarciu grobu Maryi znaleźli tylko same zioła i kwiaty.

4. Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy mają zaszczyt zaprosić na DOŻYNKI GMINNE
dnia 18 sierpnia 2019 r w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym w Białobokach.
W programie o godz.: 1500 – Uroczysta Msza Święta a po niej część artystyczna i obrzędowa.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę o podjęcie kolejki w środę: Zardzewiały Sabina, Fołta Marta, Natońska Barbara, Szylar Zofia, Machniak Władysława, Kochmańska Barbara, Cieśla Wanda, Sierżęga Dorota, Karczamarz Elżbieta, Dzień Anna. Natomiast w sobotę dyżur podejmą: Rydz Adam, Słysz Katarzyna, Kielar Jan, Jakielaszek Krystyna, Olbrycht Anna.

6. Do Kasy Inwestycyjnej na wpłynęły ofiary:
Gać Nr 335 = 100 zł (odnowienie polichromii) + 120 zł (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe);
Bezimienna na odnowienie polichromii ołtarza Serca Pana Jezusa = 50 Euro.
„Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Grzegorz Jan Mikuła oraz Justyna Maria Bytnar z d. Fołta. Zapowiedź 3.
Wojciech Świątek s. Jana i elżbiety z d. Kiper, stanu wolnego, zamieszkały Gać oraz Katarzyna Maria Szylar c. Kazimierza i Jadwigi z d. Flejszar, stanu wolnego, zamieszkała Markowa. Zapowiedź 1.

8. Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Gać informuje że w dniu 18. VIII. 2019 r. organizuje niedzielę otwartych drzwi w budynku przeznaczonym na kaplicę Pogrzebową. Członkowie zażądu złożą informację finansową, jak również przedstawią potrzeby dokończenia iwestycji budowlanej. Serdecznie zaopraszamy po każdej Mszy Świętej.