18 Niedziela zwykła / C

31 lipca 2016

1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.

2. Jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

3. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 06. VIII. 2016 r. dyżur podejmują: Hołub Andrzej, Nikodem Danuta, Wiglusz Maria, Tonia Halina, Worsztynowicz Janina.

4. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej – wpłynęły ofiary: bezimienna = 200,00 zł; Kasprzyk Józef Gać nr 52a = 200,00 zł; Dzieniowie Gać nr 292 = 200,00 zł.   „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Naszą modlitwę – tzw. Godzinę Świętą  1700 - 1800  – ofiarujmy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią świętą, a po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną od godz. 1500 - 1800. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą o Bożym Sercu. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 1800. Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza. Po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo różańcowe - pierwszosobotnie.