15 Niedziela Zwykła - A / 2017

16 lipca 2017

1. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.

2. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w pierwsze wtorki  (po Mszy Św.) nabożeństwo do świętego Michała Archanioła, w pierwsze czwartki "Godzina Święta" (przed Mszą Św.) a w piątki Koronka do miłosierdzia Bożego o godz. (1500). Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła na Mszę Świętą, to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie.

3. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu dyżur podejmą: Dorota Dłużej, Aleksandra Ryfa, Grażyna Bieniasz, Bożena Trojnar, Anna Skawina .

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: R8 (p.Wiesław) = 1540,00zł; Kasprzyk Józef Gać Nr 52A = 200,00 zł; Gać Nr 143 = 200,00 zł; Zbigniew Ulman Gać Nr 218A = 200,00 zł; Bemben-Panek = 400,00 zł; Gać Nr 144 = 300,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

1. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Karolina Weronika Jędrejko c. Mirosława i Beaty z domu Szewczyk, stanu wolnego, zamieszkała Gać i Kamil Grzegorz Krupowies s. Grzegorz i Moniki z domu Kowalska, stanu wolnego, zamieszkały Starachowice parafia pw. Wszystkich Świętych. Zap 1.
         Łukasz Zając s. Józefa i Anny z d. Szylar, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Sabina Jadwiga Balawender c. Józefa i Elżbiety z d. Drozd, stanu wolnego, zamieszkała Białoboki par. Ostrów. Zap. 2.