24 Niedziela Zwykła - A / 2017

17 września 2017

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Taca na Radio diecezjalne FARA.

2. Ksiądz proboszcz z Dębowa zaprasza na nabożeństwo ku czci świętej Rity w piątek na godz.:1830 a po nim Msza Święta.

3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii można skożystać z propozycji: Czciciele serc PJ i MB; Żywy Różaniec, Liturgiczna Służba Ołtarza.  Kiełkuje też pomysł, aby na nowo zawiązać Akcję Katolicką.Zapraszam chętnych do wspólnej pracy. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. popołudniowej na spotkanie czcicieli serc ...

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 23. IX. godz.: 800 dyżur podejmą: Szczepankiewicz Krystyna, Orzechowska Zofia, Zając Małgorzata, Dzień Krystyna, Ewelina Bielówka.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Superson Maria Gać Nr 315 A = 200,00zł;  Lucyna Ulma Gać Nr 152 = 200,00zł;  Dzień Krzysztofa Gać Nr 15 = 200,00zł;; Gać Nr 519 = 200,00zł; Szlękowie Gać Nr 70 A = 200,00zł;    1Gać Nr 607 = 120,00 (całoroczna) + 200,00zł; Gać 183 = 120,00 (roczna); R5 = 660,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. Zapraszam parafiam do zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (jak w ulotce). Zbiórka będzie miała miejsce przy budynku im. Błogosławionego Bronisława Markiewicza a będzie trwała do 6 października do godz. 930 .