31 Nd zw C / 2022

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
30 października 2022

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej Bożej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.
Dziś po Mszy św. popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele serc NPJ i NSMB.

2.Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych, którzy osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku 730, 1030. Po Mszy Świętej, sprawowanej o godz. 1300 – błogosławieństwo świec i zniczy dla grobów naszych zmarłych a następnie wraz ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych wyruszymy w procesji na cmentarz i tam Nabożeństwo za zmarłych.

4. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszym kościele, Msza Św. o godz.: 730 a po Mszy o 1700 - nabożeństwo wypominkowe i modlitwa za zmarłych.

5. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

6. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W tych dniach będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych „wypominkach”.

7. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Od godz.: 800 udam się wizyta z posługą u chorych i seniorów. Po południu od godz. 1500 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, przepraszać będziemy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, po Mszy o godz.: 1700 – nabożeństwo wypominkowe i modlitwa za zmarłych.

8. W pierwszą sobotę po wieczornej Eucharystii - nabożeństwo wypominkowe połączymy z nabożeństwem pierwszosobotnim. Serdecznie zapraszam!

9. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Elżbieta Pelc, Beata Piwoda, Krzysztof Machała, Natalia Adamczak, Dorota Dłużej, Joanna Brożbar.

10. „Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: R 6 = 1.530,00 zł + 40,00 zł (śmieciowe), Gać Nr 254 A = 500,00 zł; Cwynarowie Gać Nr 255 = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Cwynar Gać nr 322 = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.