Św. Szczepana - A / 2022

26 grudnia 2022

1. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana diakona, pierwszego męczennika.

2. Składane dziś na tacę w całej Polsce ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i szkół katolickich. Gorąco polecam je ofiarności Parafian!

3. W oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy kolejne święta. Jutro, 27 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę, a w środę, 28 grudnia, Świętych Młodzianków Męczenników. W środę na godz.: 1700 zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. W piątek, 30 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Zachęcam do licznego i właśnie rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę.

5. Rozpoczynają się doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. W naszej parafii zapraszam do kościoła o godz.: 1700 – na Mszę św i spotkanie kolędowe – w czwartek mieszkańców z domów o numerach nieparzystych a w piątek mieszkańców z domów o numerze parzystym. Chcących porozmawiać o problemach konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty, lub też poświęcić nowy dom proszę, aby uzgodnić indywidualnie termin wizyty.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – w sobotę – dyżur podejmą: Marzena Jarosz, Mieczysława Adamczak, Magdalena Homik, Barbara Szewczyk, Katarzyna Majcher.