14 Nd zw A / 2023

9 lipca 2023

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

2. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele.

3. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór na rok 2023/2024.
Studium przygotowuje i kształci organistów, kantorów, psałterzystów, dyrygentów i animatorów życia muzycznego w parafii.
Zgłoszenia są przyjmowane do 16 września 2023 r. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 16 września 2023 r. o godz.: 900 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a.
Szczegóły na plakacie – czytaj w Załącznikach na stronie naszej parafii.

4. Trwa zapis wiernych na uroczystości beatyfikacyjne. Termin zgłoszeń mija 31 lipca 2023. Wiernych z pobliskich parafii zachęca się do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach do miejsca uroczystości. Uczestnicy pielgrzymek po wcześniejszym zgłoszeniu u ks. proboszcza, za jego pośrednictwem otrzymają indywidualne karty wejścia do wyznaczonych sektorów.
W dniu beatyfikacji w parafiach przewidziano następujące możliwości:
a. rezygnacja z niedzielnej Mszy świętej przedpołudniowej;
b. celebrowanie Mszy świętej niedzielnej w sobotę wieczorem;
c. celebrowanie Mszy św. niedzielnej w późnych godzinach popołudniowych.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Jacek Kud, Anna Szpiłyk, Krystyna Bartman, Zuzanna Socha, Maria Czechowicz, Ludmiła Pacuła, Marcin Bemben, Zofia Kudła, Elżbieta Żelazna.

6. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w naszym kościele wpłynęła ofiara: Kądziołka Gać nr 189 = 120,00 zł (całoroczna); Zofia Orzechowska Gać nr 308 = 200,00 zł (malowanie) + 120,00 zł (całoroczna) + 30,00 zł (śmieciowe); Gać nr 149 = 400,00 zł (renowację); Gać nr 267 = 200,00 zł (renowację) + 120,00 zł (roczna) + 20,00 zł (śmieciowe);

7. W najbliższą niedzielę o godz.: 1030 zapraszam na Mszę Świętą, aby wraz z księdzem Szczepanem, świętować srebrny jubileusz kapłaństwa.
Dziękuję za ofiary wrzucone dziś do puszki za które zostanie zakupiony ornat i obraz dla srebrnego jubilata.

Załączniki:
Pobierz plik (Studium Organistowskie.pdf)Studium Organistowskie.pdf[ ]269 kB