22 Nd zw A / 2023

4 września 2023

1. Dla pielgrzymów:
Są do odebrania bilety na beatyfikację. Do sektora A1 – tam mogą wejść tylko dziecko pierwszokomunijne (w stroju I Komunijnym) wraz z opiekunem. Pozostałe bilety są do sektora A3.

Miejsce w wyznaczonym sektorze należy zająć przed godz. 800 , gdyż o tej godzinie rozpocznie się program uroczystości beatyfikacyjnych. Stąd też, proponuję, aby od naszego kościoła wyjść o godz.: 600 , tak aby dojść do placu beatyfikacyjnego i wejść z kartą wstępu do sektora. Osoby, które nie będą miały, karty zobowiązane są do jej pobrania w punkcie recepcyjnym w pobliżu miejsca beatyfikacji, ale w tym przypadku muszą liczyć się z tym, że zostaną skierowane do sektora najbardziej oddalonego od ołtarza. Osoby, które nie będą posiadały i nie pobiorą kart wstępu, będą mogły uczestniczyć w uroczystości poza sektorami. W miejscach oddalonych organizatorzy przewidują transmisję na telebimach.

W przededniu beatyfikacji (tzn. w sobotę) odbędzie się Podkarpackie Święto Młodzieży z Rodziną Ulmów w Markowej, podczas którego młodzi będą realizować program integracyjny, formacyjny i modlitewny. Wieczorem, już dla wszystkich, zaplanowany jest wielki koncert, wykonanie oratorium pt. „Nie ma większej miłości”, będący promocją rodziny Ulmów oraz jej przesłania dla czasów współczesnych.

W niedzielę o godz.:1000 – GŁÓWNA MSZA ŚW. BEATYFIKACYJNA, która zostanie poprzedzona sztuką teatralną pt. „Powołani do miłości” oraz modlitwami i komentarzami liturgicznymi. Natomiast po zakończeniu Mszy realizowany będzie program słowno-muzyczny, który będzie towarzyszyć pielgrzymom opuszczającym plac beatyfikacji.

Więcej informacji dla pielgrzymów różnych grup na stronie ulmowie.pl oraz Komunikat w Załącznikach (na dole strony)

2. Msza święta – którą rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny – w naszym kościele we wtorek o godz.: 900 będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

3. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę o podjęcie kolejki: Renata Wrona, Anna Zwarycz, Teresa Rożek, Władysława Rogala, Kazimiera Kurpyta, Tomasz Jaroszek.

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Marcin Tadeusz Ząbroń, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Marzena Zofia Wojtas, stanu wolnego, zamieszkała Ostrów. Zapowiedź 3.

5. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii w świątyni, wpłynęły ofiary – Gać nr 437 = 200+ 120 zł (całoroczna); bezimienna – 200 zł; Helena i Aleksander Dzień z Markowej – 200 zł. „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

Załączniki:
Pobierz plik (Komunikat.pdf)Komunikat.pdf[ ]32 kB