1 Nd WP B / 2024

18 lutego 2024

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie.

2. Zapraszam na Nabożeństwa pasyjne: dziś o godz. 1500 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 1730.

3. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed Mszą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

4. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

5. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, ministranci będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę proszę o podjęcie kolejki: Lesław Stańko, Dorota Grzelak, Mieczysława Adamczak, Ewa Cieśla, Joanna Szewczyk, Monika Adamczak.

7. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęła ofiara: Elżbieta Cyran Gać = 120,00 (całoroczna).Bóg zapłać, za już i proszę o jeszcze”.