19 Nd zw B / 2018
12 sierpnia 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii jest to UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA, której obchód rozpoczynamy 14 sierpnia – modlitewnym czuwaniem wigilijnym:
1930 — 2030 – Sakrament Pojednania;
2030 – Nabożeństwo różańcowe z procesją i świecami;
2100 – Apel Maryjny i Msza święta z Wigilii Wniebowzięcia NMP;
15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
700 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
730 – Msza święta z kazaniem;
1100 – Uroczysta Suma Odpustowa z kazaniem; (procesja Eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem: Twoja cześć chwała, Ciebie Boga wysławiamy; po powrocie do ołtarza błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem; na zakończenie: Boże coś Polskę;)
Na Odpustową liturgię zapraszam wszystkich parafian i gości a szczególnie:
– ministrantów;
– dzieci w białych strojach do niesienia poduszek; – niech przyjdą na 1030;
– do feretronów i obrazów tę młodzież, która niosła je w procesji Bożego Ciała;
Zgodnie tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy: dożynkowe wieńce, kwiaty i zioła, gdyż ludowy zwyczaj mówi, że Apostołowie po otwarciu grobu Maryi znaleźli tylko same zioła i kwiaty. W składzie bukietów znajdują się między innymi: dziurawiec – leczy wątrobę, piołun – na bóle brzucha, mięta, chaber, macierzanka, dziewanna – ma działanie odkażające, krwawnik – na niestrawność i anemię, oraz inne polne i łąkowe zioła. Do tych roślin do bukietów wkładano ważne w gospodarstwie domowym, np.: mak, len, konopie, kartofel, marchew, jabłko wbite na patyku, gałązki leszczyny czy owoce jarzębiny. Wierzono, iż poświęcenie zabezpiecza owoce i warzywa na zimę przed zarazą i szkodnikami. Starty na proch susz wianka z zeszłego roku dosypywano do ziarna siewnego.
3. Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy i Rada Sołecka Wsi Gać mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na DOŻYNKI GMINNE dnia 19 sierpnia 2018 r. W programie o godz.: 1500 – Uroczysta Msza Święta w kościele a po niej przemarsz korowodu dożynkowego, część artystyczna i obrzędowa.
4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu dyżur podejmą: we wtorek - Kwolczak Krystyna, Szewczyk Maria, Dzień Małgorzata, Szylar Edyta; Natomiast w sobotę dyżur podejmą: Brożbar Maria, Dzień Zdzisław, Rogala Kazimierz, Polak Zofia.
5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Kądziołka Gać Nr 189 = 120,00 (całoroczna); Nr 210 = 300,00 zł;
„Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Marcin Michał Niemczak, zamieszkały parafia Markowa i Katarzyna Bernadeta Rydz, zamieszkała parafia Gać. Zapowiedź 1.
7. OGŁOSZENIE
Zebranie dla Rodziców dzieci przyjętych do Przedszkola Sióstr Służebniczek w Gaci na rok 2018/2019 odbędzie się 26 sierpnia 2018 (tj. w niedzielę) w Kościele, po Mszy św. o godz. 1500.
Trwają jeszcze zapisy dzieci do Przedszkola Sióstr Służebniczek w Gaci na rok 2018/2019. Zapisy obejmują dzieci od 2 do 5 lat.
Serdecznie zapraszamy – DYREKTOR PRZEDSZKOLA s. mgr Małgorzata Pelczar