4 Nd/A

30 stycznia 2011

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Ryznar Agata, Zięba Stanisława, Szpiłyk Anna, Bartman Krystyna, Czechowicz Zofia.
2.
Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęła ofiara: R1 – 860,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
3,
Dzisiejsza niedziela, zbiega się ze liturgicznym wspomnieniem ku czci błogosławionego Bronisława Markiewicza. Jest on do dziś wzorem optymizmu, radości, umiejętnego rozkładania akcentów pomiędzy modlitwą i apostolatem, dobroci, inicjatywy i wrażliwości na znaki czasu.
Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Gaci uczci swego patrona w poniedziałek podczas Mszy Świętej o godz.: 830. Do udziału w tej Najświętszej Ofierze zapraszam nie tylko nasze dzieci i Młodzież, ale także Grono Pedagogiczne, oraz tych wszystkich którzy by chcieli uczcić Błogosławionego Bronisława.
4.
W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze święte w naszym kościele: 730, 1030, 1700.

5. Z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej (zapraszam na Godzinę Świętą od 1600 – 1700). W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata (do południa odwiedziny starszych i chorych a popołudniu okazja do spowiedzi – po Mszy świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe). A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność (nabożeństwo pierwszosobotnie).
7.
Intencje:
Ksiądz Prałat przez cały tydzień za: +Lucynę Zarych;
Ksiądz Proboszcz:
Nd30 –730 O szczęśliwe zdanie matury…; 1030 …; 1500 – za parafian
Pn31 – 830 Z okazji dnia patrona Zespołu Szkół – w intencji Grona Pedagogicznego i w intencji wychowanków;
Wt01 - ++Marię, Stefanię, Ludwika;
Śr02 – 730 ++Juliannę i Adolfa Graniewskich i Marię Trojnar; 1030 ...; 1700– za parafian
Cz03 - ……
Pt04 – +Marię D;