2_Nd_Wielkiego_Postu_A

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Olbrycht Anna, Wyczarska Marta, Jędrejko Beata, Cyran Anna, Kwolczak Krystyna.
2. Ofiarę na renowację Kościoła, składają Janiccy i Żelazkowie Nr 123 – 400,oo zł; R2 – 240,oo zł.  „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.
3. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz.: 1700 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1500 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy.
5. Po ostatnim zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Zakopanem, zdecydowano o przeprowadzeniu ogólnopolskiej zbiórki na ten cel.
Jak powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, biskupi apelują o „wyrażenie znaku serca” wobec poszkodowanych. „Wiadomo, że może nasza pomoc nie rozwiąże wszystkich problemów, ale zawsze serce, życzliwość w takich momentach się liczy, żeby tych ludzi nie zostawić w ich kłopotach tylko samym sobie, ale żeby w jakiś sposób wyrazić naszą solidarność i pomoc” – stwierdził abp Józef Michalik.
Ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii odbędzie się w kościołach wszystkich diecezji w Polsce w niedzielę 27 marca.
6. Jak co roku, w Wielkim Poście, Caritas rozprowadza paschaliki, baranki wielkanocne, skarbonki na jałmużnę. Sugerowana cena – to 7 zł za sztukę. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone są na wsparcie najbiedniejszych.
Z naszego podwórka, wspomnę że przy tej okazji można też wesprzeć, małego Jasia który ponad 6 lat temu urodził się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, co skutkuje tym, że mały Jaś ma niedowład kończyn dolnych i wzmożone napięcie mięśni uniemożliwiające samodzielne poruszanie się. Rehabilitacja i leczenie Jasia wymagają zgromadzenia dużych środków finansowych, które umożliwią korzystanie z turnusów rehabilitacyjnych oraz ciągłą wymianę ortez do nauki chodzenia.
W imieniu Rodziców zwracam się z prośbą: „Bez Waszej pomocy nie będziemy w stanie pokryć kosztów leczenia i rehabilitacji, które z czasem powinny zaowocować tym, że Jaś samodzielnie będzie chodził”.

7. Intencje:

8. W najbliższą niedzielę tj.27-III. Po Gorzkich Żalach wraz z Siostrą na spotkanie formacyjne Rodziców tej młodzieży, która uczęszcza do klasy drugiej gimnazjum.

Nasza Modlitwa dziękczynna – do dnia beatyfikacji.
Janie Pawle II nasz święty orędowniku, Wspomożycielu w trudnych sprawach. Ty, który swoim życiem świadczyłeś wielką miłość do Boga i ludzi, prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi. Przez miłość i wielkie cierpienie ofiarowane za bliźnich, co dzień zbliżałeś się do świętości. Pragniemy prosić Cię o wstawiennictwo we wszystkich naszych sprawach. Wierząc, że przez Twoją wiarę, modlitwę i miłość pomożesz zanieść je do Boga. Wyproś nam u Boga Wszechmogącego łaski, o które się modlimy. Uproś nam dar umocnienia naszej wiary, nadziei i miłości. Wierzymy w moc modlitwy i w Twoją zbawienną pomoc. Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie włączony w poczet Twoich świętych. Amen.