Ołtarz Wniebowzięcia NMP
Wieniec dożynkowy 2014

Ogłoszenia parafialne 12. IX. 2010

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.        Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Mierzwa Cecylia, Balawejder Krystyna, Kordas Grażyna, Ingot Zofia, Sas Wanda.

2.       Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: bezimienna – 200,oo zł;            Wyczarski Mieczysław – 200,oo zł;  „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.

3.       W dzisiejszej scenie ewangelijnej widzieliśmy Jezusa wśród grzeszników. Nie wykluczał ich ze swojego towarzystwa, ale wyciągał w ich stronę swoje ramiona. Pozwólmy Mu, by dziś objął każdego z nas.

4.      We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach. Wydarzenia z ostatnich dwóch miesięcy pokazały wszystkim, ale chyba najbardziej biskupom i kapłanom, jak – delikatnie mówiąc – słaba jest świadomość krzyża wśród ludzi wierzących i jak bardzo został on oderwany: od Osoby Jezusa Chrystusa i od tego wydarzenia, którym była Jego śmierć na krzyżu „dla nas ludzi i dla naszego zbawienia”. Skoro doszliśmy do sytuacji, w której - krzyż stał się „zakładnikiem”, a więc walczymy nie „o krzyż”, tylko „za pomocą krzyża” o pomnik, widzimy, że obecna świadomość, czym jest krzyż i do Kogo ma człowieka prowadzić, powinna nas niepokoić. Dlatego też proponuję i zapraszam we wtorek po Mszy na Drogę Krzyżową. Jeżeli będzie jako taka pogoda, to odprawimy Drogę Krzyżową idąc ze świecami drogami naszej wioski.

5.       Intencje:

Ksiądz Prałat:
Nd12 o godz.:1030 +Helenę
Pn13 – +Maria Mazurek;
Wt14 – Za zmarłe Siostry Służebniczki:
Śr15 – Za zmarłe Siostry Służebniczki;
Cz16 – ++Katarzyna, Maria, Michał Ingot;
Pt17 – ++Franciszkę i Walenty Bar; Helenę, Sebastiana
Sb18 – +Apolonia Jakielaszek

Natomiast ksiądz proboszcz:
Pn13 – Nd19 +Halinę Solarz

6.      W każdą niedzielę przed Mszą Świętą popołudniową (ok. 15 min.) Siostra prowadzi modlitwę słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zachęcamy do udziału.

7.       KOMUNIKAT DUSZPASTERSKI
W sobotę 25 września br. Rodzina Różańcowa Archidiecezji Przemyskiej wybiera się w swojej dorocznej pielgrzymce do Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach W czasie Pielgrzymki będziemy odkrywać różaniec jako drogę, na której każdy chrześcijanin dojrzewa do bycia świadkiem miłości. Pierwszym przystankiem na drodze pielgrzymiego szlaku będzie kościół parafialny w Chłopicach, w którym o godz. 930 zgromadzą się różańcowi pielgrzymi z poszczególnych archiprezbiteratów naszej archidiecezji.
Po przywitaniu pielgrzymów, miejscowy duszpasterz przedstawi historię sanktuarium MB Chłopickiej. Następnie skupimy się na refleksji katechetycznej, którą wygłosi archiprezbiterialny duszpasterz Róż. Punktem centralnym tegorocznej Pielgrzymki RŻR będzie plac koronacyjny w parafii Tuligłowy, gdzie 8 września 2009 r. nasz Ks. Abp Józef Michalik dokonał rekoronacji cudownego obrazu Matki Dobrej Nadziei. O godz. 1130 uroczystej Mszy św. dla pielgrzymów różańcowych całej naszej archidiecezji przewodniczył będzie ks. Bp Marian Rojek.

Na to spotkanie jest organizowany i z naszej parafii wyjazd. Zapisy u p. kościelnego w  zachrystii. Koszt wyjazdu – 20,oo zł od osoby.  Sadzę, że ministranci i scholia może się  załapać na ten wyjazd – bez opłaty, ale za pozwoleniem rodziców.