4 Nd WP B / 2024

10 marca 2024

1.    Dziś, jak to słyszeliśmy, Funda­cja WZRASTANIE prosi o wsparcie do puszek, jako jał­mużnę postną, która niech będzie cegiełką na pomoc osobom potrzebującym przez po­średnictwo Fundacji.
2.    Przewodniczący KEP zachęca do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20”. Będzie ona odmawiana od 16 do 24 marca po apelu jasnogórskim a także po każdej Mszy św w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.
Aby dołączyć do nowenny, należy każdego dnia, rozpoczynając od 16 marca, odczytać intencję na dany dzień oraz odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i dowolną modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.
3.    Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Mateusz Hołub, stanu wolnego, zam. Gać 144 z Magdaleną Kulas, stanu wolnego, zam. parafia Sietesz. Zapowiedź 3.
Daniel Rączka, stanu wolnego, zam Grodzisko Dolne z Aleksandrą Jakielaszek, stanu wolnego, zam. Gać. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek zna przeszkody do zawarcia tego sakramentalnego związku a zachodzące powyżej wymienionymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.
4.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę proszę o podjęcie kolejki: Zofia Cwynar, Stanisław Cwynar, Danuta Szlęk, Robert Ziemniak, Stanisław Ziemniak, Zofia Orzechowska.
5.    Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęła ofiara: Gać nr 92A = 120,00 zł (całoroczna);
„Bóg zapłać, za już i proszę o jeszcze”.
6.    Dnia 23.III. 2024 r . z ŁAŃCUTA wyjedzie autokar z pielgrzymami/turystami na DROGĘ KRZYŻOWĄ W BIESZCZADY. Koszt wyjazdu: 100,00 zł;
ZAPISY DO 18.03.2024 r. (poniedziałek) 785-458-346; 530-478-290; 690-523-982;
7.    Zapraszamy na pielgrzymkę/marsz, który odbędzie się 23. III. 2024 r. w Markowej pod hasłem: „Z Błogosławioną Rodziną Ulmów w obronie życia”. Organizatorzy wydarzenia informują o dwóch możliwościach uczestnictwa: pielgrzymka obejmująca trasę z Łańcuta do Markowej; lub dojazd odpowiednim środkiem transportu (autokar, własny środek transportu) do Markowej na miejsca parkingowe i stamtąd dołączenie się do ostatniego odcinka marszu.
Program ramowy przedstawia się następująco:
900 – Wyjście pielgrzymki w grupach (organizacja grup na miejscu; zebranie uczestników na parkingu przy parafii św. Michała Archanioła w Łańcucie)
1130 – Konferencja tematycznie związana z ochroną życia poczętego
1200 – Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa. Jana Wątroby.