Najświętszej Trójcy B / 2018

27 maja 2018

1. W poniedziałek na godz. 1700 proszę na próbę sypania kwiatów dziewczynki z klasy 3 i 4 Szkoły Podstawowej. Chłopców z tych klas proszę również – trzeba przygotować do procesji poduszki i obrazy a młodzież z klas 7 SP i 2 G: chorągwie i feretrony.
2. 29 maja we wtrek o godz. 1600 w GOK-u odbędzie się występ artystyczny dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek z okazji Dnia Mamy i Taty, na który zaprasamy wszystkich chętnych.

3.   W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Pierwsza Msza godz. 900 i po jej zakończeniu wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Proszę na procesję kobiety ze świecami. Zatrzymamy się przy czterech ołtarzach, za których przygotowanie są odpowiedzialni: Jędrejko; Cyran Elżbieta, Zubek, Sas. Procesję zakończymy w kościele udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary.  Zakończenie nabożeństw majowych w czwartek o godz. 1500.

4. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezu-sowi za Jego obecność wśród nas. Msza Św. z procesją eucharystyczną o godz. 1800.

5. W tym tygodniu: czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne;  pierwszy piątek miesiąca -  do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów a o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia; okazja do spowiedzi; pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi.

6. Od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i z procesją eucharystyczną po Mszy Św.

7, Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

* Rafał Tomasz Sas s. Bogusława i Wandy, stanu wolnego, zamieszkały – parafia Gać i Aneta Janina Bazylak c. Józefa i Barbary, stanu wolnego, zamieszkała – parafia Manasterz. Zapowiedź 2.
Ktokolwiek wie o przeszkodach –  do zawarcia sakramentalnego związku małżeństwa – zachodzących pomiędzy wyczytanymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

8, "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 02 czerwca o godz.: 800 dyżur podejmą:  Bogdan Kud, Teresa Michalik, Maria Dzień, Barbara Orzechowska, Janina Fryń.

9, Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie kścioła wpłyneła ofiara R8 Wacław = 1120,00 zł. "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.