3 Nd WP B / 2024

3 marca 2024

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po południu o godz. 1500 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek Droga Krzyżowa: o godz. 1700.

Przypominam, że za w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.    Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani każdego dnia służą posługą w konfesjonale ½ godz. przed Mszą.

3.    7 marca (czwartek) parafia Markowa zaprasza na Modlitwę przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów w intencji Ojczyzny, rolników i o Boże bł. w pracach polowych.
W programie:
1630 – różaniec przy relikwiach;
1700 – Msza Św pod przewodnictwem bpa Leszka Leszkiewicza.

4.    Jak w każdy piątek i o godz.: 1600 s. Małgorzata zaprasza na spotkanie dzieci w ramach Oazy.

5.    Również w piątek zapraszam młodzież z klasy VI i VII na Drogę Krzyżową i mszę Świętą w ramach tzw. „Katechezy parafialnej”.

6.    Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Mateusz Hołub, s. Andrzeja i Zofii, zam. Gać 144 z Magdaleną Kulas c. Artura i Anny, zam. parafia Sietesz. Zapowiedź 2. Ktokolwiek zna przeszkody do zawarcia tego sakramentalnego związku, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

7.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę proszę o podjęcie kolejki: Magdalena Cwynar, Justyna Lonc, Anna Zgłobicka, Krzysztof Sochacki, Halina Polak, Bogusława Wyczarska, Wiesław Stańko.

8.    Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Gać nr 330 = 120,00 zł (całoroczna); Ryznarowie Gać nr 323A = 400,00 zł + 120,00 zł (składka roczna); Szlęk Gać nr 318 = 1000,00 zł + całoroczna = 120,00 zł; „Bóg zapłać, za już i proszę o jeszcze”.

9.    GRUPA PIELGRZYMKOWA ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ Z ŁAŃCUTA zaprasza na DROGĘ KRZYŻOWĄ W BIESZCZADACH 23 marca 2024 r.

Program:
500 – wyjazd z Łańcuta;
900 – wyjście na Drogę Krzyżową (z Wołosatego na Przełęcz Bukowską);
1600 – Msza Święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czarnej;
Koszt wyjazdu:100,00 zł;
Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek.
ZAPISY DO 18.03.2024 r. (poniedziałek) 785-458-346; 530-478-290; 690-523-982;

10.    Zapraszamy na pielgrzymkę/marsz, który odbędzie się 23 marca w Markowej pod hasłem: „Z Błogosławioną Rodziną Ulmów w obronie życia”. Zapraszamy każdego zainteresowanego tym tematem a zawłaszcza osoby zrzeszone we wspólnotach formacyjnych, takich jak: Akcja Katolicka, Róże Różańcowe itp. lub grupy młodzieżowe. Szczególnie zachęcamy rodziców z dziećmi. Organizatorzy wydarzenia informują o dwóch możliwościach uczestnictwa: pielgrzymka obejmująca trasę z Łańcuta do Markowej; lub dojazd odpowiednim środkiem transportu (autokar, własny środek transportu) do Markowej na miejsca parkingowe i stamtąd dołączenie się do ostatniego odcinka marszu.

Program ramowy przedstawia się następująco:
9.00 – Wyjście pielgrzymki w grupach (organizacja grup na miejscu; zebranie uczestników na parkingu przy parafii św. Michała Archanioła w Łańcucie)
11.30 – Konferencja tematycznie związana z ochroną życia poczętego
12.00 – Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, ks. bpa. Jana Wątroby