3 Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym nakłada się z przypadającą zawsze 8 maja uroczystością świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Dlatego, składam – Księdzu Prałatowi i solenizantom – życzenia wszelkiego błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych.
  2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują:
  3. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Nr 10 – 200,oo zł (2 raz);  Nr 14B – 200,oo zł (2 raz); Agnieszka Bęben-Panek – 200,oo zł (2 raz); bezimienna – 200,oo zł (2 raz).  „Bóg zapłać” za zrozumienie i zaufanie.
  4. Spotkania z Młodzieżą Gimnazjalną we Wtorek i Środę.
  5. Prosimy na spotkanie Rodziców dzieci z klasy pierwszej SP – w związku z organizacją przygotowania do pierwszej Komunii. Spotkanie w najbliższą niedzielę tj. 15 maja po nabożeństwie majowym około godz. 16.00.
  6. Dnia 14 maja odbędzie się pielgrzymka do Strachociny. Tam spotkanie pielgrzymów rozpoczyna się o godz.: 9.00. Osoby chętne na wyjazd proszone są, aby zgłosiły się do P. Prezes POAK do Wtorku włącznie.
  7. Akcja Katolicka Oddział w Przeworsku organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 18 – 19. VI. Koszt wyjazdu 130 – 150 zł w tym koszt przejazdu, nocleg, 2-a posiłki. Zgłoszenia przyjmuje  P. Prezes POAK Gać do 20. V. 2011 r.
  8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Mateusz Tomasz Kozubek s. Eugeniusza i Ewy, stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Eweliną Marią Majcher c. Zygmunta i Barbary, stanu wolnego, zamieszkała – Grzęska. Zapowiedź 2.
  9. Intencje:
    Ksiądz Prałat:
    PN(9) – O zdrowie;
    WT(10) – +Bogdan Brożbar;
    ŚR(11) – ++Aniela, Karol Bącal i Helena Wilczyńska;
    CZ(12) – ++Bronisława i Mieczysław Kwasiek;
    PT(13) ………
    SB(14) +Bronisław Orzechowski;

Natomiast Ksiądz Proboszcz:
Pn09 – ++Ludwikę i Wojciecha Stańko: Jana i Karolinę Adamczak;
Wt10 – +Stanisław Jakielaszek;
Śr11 -
Cz12
Pt13 – +Gabrielę Patrzyk;
Sb14 – ++Karola, Rozalię, Władysława Miarę w rocznicę;
Nd15 – ++Zofia Zając;

10. W imieniu Użytkowników Drogi Powiatowej i Użytkowników Chodnika – uprzejmie proszę, aby podczas nabożeństw odbywających się w kościele - korzystać z utwardzonego terenu znajdującego się poniżej plebanii, tak aby pojazdy nie utrudniały i nie powodowały zagrożenia dla bezpieczeństwa życia i zdrowia innych.