26 Nd zw B / 2024

29 września 2024

1.    We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej o godz.: 1800 i w nabożeństwie różańcowym: w dni powszednie – przed Mszą Św – o godz.: 1730.; w niedziele po Mszy popołudniowej około godz. 1530; Dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych mogą otrzymać : *planszę z Matką Bożą Fatimską, *trzydzieści samoprzylepnych naklejek.
Również We wtorek – poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom pierwszokomunijnym – klasa III a po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

2.    W czwartek, piątek i w sobotę po nabożeństwie różańcowym i po Mszy Świętej, w kościele spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania (klasy VI – VIII).

3.    W piątek przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, a po południu o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu okzja do skorzystania z sakramentu pojednania – proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, gdyż Msza zostanie poprzedzona nabożeństwem różańcowym a na jego zakończenie - Litania i Akt oddania NSPJ. W sobotę pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. W niedzielę, po Mszy św. popołudniowej, na spotkanie zapraszają Czciciele Serc Pana Jezusa i Matki Bożej.

4.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę o podjęcie kolejki: Anna Brożbar, Katarzyna Brożbar, Bożena Brożbar, Anna Sochacka, Beata Polak, Anna Delegiewicz-Gradowska, Stanisław Grad. Byłoby dobrze gdyby, spośród wymienionych, we czwartek przyszły 3-y osoby aby zgrabić liście – tak by już w piątek wyjechały ze śmieciami.

5.    Do Kasy Inwestycyjnej, na remont polichromii w świątyni, wpłynęły ofiary: Markowa 1840 = 200,00 zł; Dązbłażowie = 320,00 zł; Gać 127 = 250,00 zł; Miara Kazimierz Gać Nr 14 A = 120 zł /całoroczna/ + 30,00 zł /śmieciowe/; Miara Grzegorz Gać 72 A = 120,00 zł /całoroczna/; Sierżęga Gać Mr 609 A = 120,00 zł /całoroczna/ + 200,00 zł /renowację/; Gać 342 = 120,00 zł /całoroczna/ + 30,00 zł / śmieciowe/; Gać Nr 18 Maria Czechowicz = 300,00 zł + 120,00 zł /całoroczna/; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.