25 Nd zw B / 2024

22 września 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1.    W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Chrystusowej Ewangelii.
2.    Zachęcamy i zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania OAZY, które to odbywają się w piątki o godz.: 1700 w salce katechetycznej.
3.    W związku z dramatyczną sytuacją powodziową, która dotknęła południowo-zachodnią część Polski i solidaryzując się z poszkodowanymi, proszę, aby w niedzielę 29 września 2024 roku, we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Archidiecezji Przemyskiej przeprowadzić kwestę do puszek na rzecz powodzian. Proszę o poinformowanie wiernych w niedzielę 22 IX. br. o planowanej składce. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane osobom dotkniętym kataklizmem za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Należy więc je przekazać do Caritas na poniższe konta bankowe:
BANK PEKAO S. A. I O. Przemyśl 33 1240 2568 1111 0000 3629 7045
W imieniu Obdarowanych dziękuję za okazane serce i dar chrześcijańskiej solidarności”. Arcybiskup Metropolita Przemyski + Adam Szal
4.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i na środki czystości. W sobotę, proszę o podjęcie kolejki: Maria Kusz, Alicja Kud, Wiesława Kochmańska, Grażyna Siupik, Marek Inglot, Krystyna Balawejder, Krystyna Ząbroń.
5.   Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Gać Nr 301 = 300,00 zł /na renowację/; Gać Nr 44 = 200,00 zł /na renowację/ + 120,00 zł/całoroczna/ + 30,00 zł /śmieciowe/. „Bóg zapłać z już i proszę o jeszcze”.
6.   Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Łańcucie jak co roku składa na ręce księdza proboszcza serdeczną prośbę skierowaną do Parafian o pomoc w postaci płodów rolnych (np. ziemniaki i warzywa).
      Samochód z naszego Towarzystwa będzie przejeżdżał w najbliższą środę ulicami naszej wioski w godz.: od 900. Otrzymane płody rolne zostaną wykorzystane do przygotowania posiłków osobom bezdomnym, wykluczonym i ubogim.
      Za wszelką pomoc udzielaną od lat naszej kuchni – Serdeczne podziękowania.