Ogłoszenia parafialne 12. XII. 2010

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Inne

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                12 grudnia 2010

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Jakielaszek Kunegunda, Dareń Genowefa, Sowa Aniela, Pającka Zofia, Wąsacz Zofia.

2. Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Nr194 – 100,oo zł;     Nr209 – (wyrównanie składki rocznej z R7) –  80,oo zł; Stańko Grzegorz i Katarzyna Nr160 – 200,oo zł; Świątkowie Nr26 – 200,oo zł; Ulmanowie Nr218a – 200,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.

3. Dzisiejsza składka na utrzymanie pracowników kościoła, zaś w  następną niedzielę proszę o ofiarę na Ubezpieczenie wszystkich budynków należących do naszej parafii.

4. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od piątku, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. To już właściwy czas, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. U nas spowiedź w piątek od godz.: 1430 – 1700. Przerwa na Mszę Świętą. I jeśli byłaby jeszcze potrzeba, to księża przyjdą do konfesjonałów o godz.: 1730 i będą spowiadać do godz.: 1800. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
6. Metropolita Przemyski, Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik odpowiadając na prośbę wiernych, biorąc pod uwagę fakt, iż zakończenie Roku Pańskiego 2010 wypada w piątek, na podstawie kanonu 87§ 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych i od zabawy w dniu 31 grudnia 2010 r. wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy tego dnia będą przebywali na terenie Archidiecezji Przemyskiej. Jednocześnie tych, którzy skorzystają z w/w dyspensy Metropolita Przemyski zachęca do innej formy pokuty, którą może być modlitwa lub jałmużna postna. Podpisał: kanclerz kurii ks. Bartosz Rajnowski,

7. Proszę zgłaszać chorych i seniorów, tak aby w przedświątecznym czasie – z rana w wigilię, mogli skorzystać z posługi kapłańskiej i sakramentalnej. Najlepiej zgłaszać w zachrystii.

8. Zapowiedź 1 :
Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Leszek Rosół syn Wiesława i Władysławy , zamieszkały – Gać i Małgorzata Danuta Mierzwa córka Stanisława i Marii, zamieszkała – Gać.

9. Intencje:
Pn13 +Władysław B;
Wt14 ++Franciszek, Weronika, Katarzyna Jędrejko;
730 Śr15 ++Zofia, Michał, Edward Bar;
730 Cz16 +Władysław B;
730 Pt17 ++Aniela, Weronika, Jan, Bronisław Lenar;
730 Sb18 +Adam;
Nd19 1030 ++Anielę, Weronikę, Jan, Bronisław Lenar.