16 Nd zw B / 2024

21 lipca 2024

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć.
2. Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: w poniedziałek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła. Dopełniają je środowe wspomnienie Świętej Kingi i sobotnie – Świętych Anny i Joachima. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w Eucharystii.
3. „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata” – to hasło XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, trwającego od 21 do 28 lipca. Jego obchody organizuje MIVA Polska i zaprasza do udziału w misyjnej „Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”, czyli do przeznaczenia 1 grosza za każdy bezpiecznie przejechany 1 kilometr drogi na środki transportu na misjach. MIVA Polska to stowarzyszenie misyjne, które troszczy się o wyposażenie misjonarzy w konieczne w ich posłudze środki transportu, służące docieraniu do ludzi żyjących na peryferiach, z dala od ośrodków miejskich i głównych centrów misyjnych.
4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów i ich użytkowników z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie Świętego Krzysztofa – który jest patronem kierowców i podróżujących.
5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Tomasz Piotr Szpunar, stanu wolnego, zamieszkały Łańcut par. Św. Michała Archanio­ła i Sylwia Angelika Zając, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać. Zap. 2.
Kacper Wojciech Jakielaszek, stanu wolnego, zamieszkały parafia Gać, i We­ronika Bernardetta Filar, stanu wolnego, zamieszkała parafia Ostrów, Zap. 1.
Ktokolwiek zna przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku a zachodzą­ce powyżej wymienionym narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Pa­rafialny.
6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę, proszę o podjęcie kolejki: Stanisława Miara, Alicja Sochacka, Anna Szpiłyk, Krystyna Bartman, Stanisława Zięba, Maria Czechowicz, Ludmiła Pacuła.